Кафедра філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

 

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ ОСВІТНІ СТУПЕНІ ПЕРЕЛІК НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
         ПРАЦІВНИКИ КАФЕДРИ НОВИНИ КАФЕДРИ           СИЛАБУСИ
ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ НАШІ ВИПУСКНИКИ ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ
Назва Кафедра філологічних дисциплін та соціальних комунікацій
Завідувач кафедри Прокопович Лідія Сигізмундівна к.філол.н., доцент
Адреса 89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Я.Коменського, 59
Телефон (03131) 2-11-09
e-mail k_um@mail.msu.edu.ua

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

    Кафедра  почала свою історію з перших днів існування ЗВО. На перших порах вона забезпечувала викладання дисциплін гуманітарного циклу. У процесі реорганізації з вересня 2008 року кафедра функціонувала вже як оновлений структурний підрозділ – кафедра філологічних дисциплін.

З вересня 2017 року кафедра філологічних дисциплін та соціальних комунікацій стала випусковою для спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», яку очолює кандидат філологічних наук, доцент Л. С. Прокопович.

    На сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри такий: 5 кандидатів наук, доцентів (Прокопович Л. С., Моргун А. В., Веремчук О. В., Попович Н. Ф., Головчук О.В.), старший викладач (Мовчан К.М.), асистент (Петрова А.В.).

Кафедра забезпечує викладання дисциплін філологічного циклу на різних курсах таких спеціальностей, як «Психологія», «Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література)», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Середня освіта (Музичне мистецтво)», «Менеджмент», «Маркетинг»,  «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», «Технологія виробів легкої промисловості», та викладання циклу професійної й практичної підготовки спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Високий професійний рівень викладацького колективу кафедри та наявність належного методичного забезпечення дисциплін дозволяє повною мірою реалізовувати навчальний процес, використовуючи проблемний виклад матеріалу, пошукове та дослідницьке навчання, інтерактивні технології тощо. Викладачі кафедри впроваджують ефективні інноваційні методики та технології (ситуативне навчання, імітаційні, ігрові технології, робота з малими групами, диференційні технології і т. д.) у викладанні усіх дисциплін, що забезпечує високий рівень навчального процесу.

Викладачами кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій  систематично проводяться наукові та методичні семінари, круглі столи, розробляються та вдосконалюються методичні рекомендації  з навчальних дисциплін, що мають важливе значення у професійній підготовці фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи, висококваліфікованих вчителів початкових класів, вихователів дошкільних навчальних закладів, вчителів англійської мови та зарубіжної літератури, психологів, фінансистів, бухгалтерів та аудиторів, маркетологів, менеджерів, технологів, дизайнерів легкої промисловості.

Викладачі кафедри працюють над розвитком філологічної культури студентів, сприяють їх науково-дослідній роботі, узагальнюють передовий досвід науково-педагогічної роботи.

Наша кафедра  працює над встановленням ділових зв’язків з багатьма вищими навчальними закладами України.

Викладачі кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій активно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференціях, є членами журі та організаторами конкурсів, олімпіад з української мови (Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, конкурсів до Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови, Дня слов’янської писемності і культури), проводять заходи із вшанування видатних письменників.

Упродовж навчання студенти здобувають теоретичні знання та практичні навички проектування систем управління документами та їх зберігання, оволодівають фаховими компетенціями, необхідними для роботи  у сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи, для організації та управління системами електронного документообігу, архівного зберігання документів на основі сучасних інформаційних технологій.

У сучасному суспільстві інформація займає одне з найперших місць. Вона є базою для прийняття будь-яких рішень у різних сферах людського життя. Необхідність суспільства постійно отримувати та вивчати нові знання дає підстави до поширення інформації, що обумовлює розвиток інтелектуального соціуму. Адже неможливо уявити самодостатнє сучасне соціальне товариство без інформаційних процесів, тобто будь-якого взаємообміну усної або письмової інформації. Тому сьогодні надзвичайно важливою є підготовка фахівців з  інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Сучасні фахівці повинні знати, навчати й бути носієм не тільки традиційної бібліотечно-бібліографічної культури, але й володіти сукупністю інформаційних знань та навичками інформаційних технологій.

Випускники матимуть можливість працювати :

  • організатором діловодства в державних та недержавних установах;
  • помічником керівника в установах, на підприємствах, органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • офісним службовцем (документознавцем);
  • на посадах бібліотекара, бібліографа, зберігача фондів в галузях бібліотечної та книжкової справи, науково-технічної інформації, архівної та музейної справи;
  • інформаційним аналітиком підприємства (фірми).

Широкий діапазон можливих місць роботи:

  • центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, управління пенсійного фонду;
  • органи державної влади та місцевого самоврядування;
  • інформаційні центри, бібліотеки, культурно-мистецькі заклади, архіви, музеї;
  • служби діловодства, секретаріат, канцелярії, інформаційно-аналітичні відділи державних установ.

НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ

Кафедра працює над науковою темою «Дослідження соціальних комунікацій в руслі документно-інформаційних, бібліотечних, архівних ресурсів та технологій».

 Наукові  праці  членів кафедри присвячені  актуальним питанням українського  мовознавства, дослідженню соціальних комунікацій в руслі документно-інформаційних, бібліотечних, архівних ресурсів та технологій:

  • характеристиці діяльності бібліотек як джерела інформаційної підтримки наукових досліджень;
  • аналізу розвитку бібліотекознавства  в Україні в історико-педагогічному аспекті;
  • з’ясуванню краєзнавчої спрямованості діяльності бібліотек в сучасних умовах;
  • висвітленню української мовної картини світу: етнолінгвістичного, соціокультурологічного та лінгвостилістичного аспектів;
  • характеристиці системи та структури лексико-семантичного поля як моделі групування поетичних номінацій та відображення сегментів мовної картини світу;
  • аналізу специфіки розвитку техніки мовлення майбутніх фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи;
  • з’ясуванню особливостей розвитку якостей мовленнєвої культури майбутніх фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи;
  • вивченню особливостей мови професійного спілкування як функціонального різновиду української літературної мови;
  • характеристиці наукової бібліотеки як елемента інформаційно-комунікаційної інфраструктури;
  • з’ясуванню інноваційної діяльності бібліотек;
  • визначенню ролі і значення інформаційно-бібліографічної діяльності в забезпеченні навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах;
  • аналізу еволюції поняття «бібліотечний фонд», його властивостей та функцій;
  • характеристиці бібліотечного фонду;
  • вивченню екранного мистецтва як засобу комунікації.

Науково-педагогічними працівниками кафедри організовано та проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Бібліопсихологія, бібліопедагогіка, бібліографістика, бібліотерапія в освіті: теорія і практика» (2022 р.); видано колективну монографію «Розвиток соціальних комунікацій в руслі документно-інформаційних ресурсів та технологій» (2021 р.); «Напрями бібліографічної діяльності» (2021 р.).

Кафедра філологічних дисциплін та соціальних комунікацій постійно працює над  питаннями підвищення наукового рівня, пов’язаними з ґрунтовними дослідженнями актуальних питань українського мовознавства, соціальних комунікацій в руслі документно-інформаційних, бібліотечних, архівних ресурсів та технологій.


                                                                                                  ОСВІТНІ СТУПЕНІ                                                                              Галузь знань                                                           Код та найменування спеціальності

БАКАЛАВР

02 Культура і мистецтво                           029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР

02 Культура і мистецтво                           029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»


ПЕРЕЛІК НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

ОС “БАКАЛАВР”

  1. Українська мова за професійним спрямуванням
  2. Діловий етикет
  3. Вступ до спеціальності з навчальною практикою «Вступ до фаху»
  4. Історія книги
  5. Основи наукових досліджень та академічного письма
  6. Книгознавство
  7. Бібліотекознавство
  8. Бібліографознавство
  9. Світова культура та мистецтво
  10. Документознавство
  11. Бібліографічна діяльність
  12. Документні ресурси бібліотек
  13. Управлінське документознавство
  14. Фондознавство
  15. Історія бібліотечної справи
  16. Стандартизація в інформаційній сфері
  17. Діловодство
  18. Архівознавство
  19. Інформаційно-аналітична діяльність
  20. Управління документацією
  21. Практична стилістика та культура мовлення
  22. Кадрове діловодство
  23. Аналітико-синтетична переробка документної інформації
  24. Документно-інформаційні комунікації
  25. Соціальні комунікації
  26. Риторика
  27. Стилістика ділового мовлення
  28. Інтернет-технології та ресурси в бібліотеках та архівах
  29. Основи наукового редагування
  30. Каталоги бібліотек
  31. Лінгвістичні основи документознавства
  32. Сучасний літературний процес
  33. Теорія і практика референтської діяльності
  34. Основи культури і техніки мовлення
  35. Еволюція наукового класифікування
  36. Основи сценічного та екранного мистецтва
  37. Державна інформаційна політика
  38. Дитяча література
  39. Основи інтелектуальної власності
  40. Практикум з української мови
  41. Літературне редагування
  42. Етика ділового спілкування
  43. Дитяча література з виразним читанням для дітей з порушенням психофізичного розвитку

ОС “МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР”

  1. Українська мова за професійним спрямуванням
  2. Вступ до спеціальності
  3. Історія книги
  4. Бібліотекознавство
  5. Основи наукових досліджень та академічного письма
  6. Світова культура і мистецтво
  7. Книгознавство
  8. Документознавство
  9. Фондознавство
  10. Історія бібліотечної справи
  11. Бібліографознавство
  12. Стандартизація в інформаційній сфері
  13. Діловодство
  14. Основи архівознавства
  15. Документні ресурси бібліотек
  16. Редагування службових документів
  17. Управлінське документознавство
  18. Діловий етикет
  19. Практична стилістика та культура мовлення

НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ


ПРАЦІВНИКИ КАФЕДРИ

Прокопович Лідія Сигізмундівна 

к.філол.н., доцент, завідувач кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                              Сфера наукових інтересів                                                                                                                                            Дослідження лінгвокультурології, лігвостилістики в сучасному поетичному                                                                                         і прозовому дискурсі, соціальних комунікацій в руслі документно-інформаційних,                                           бібліотечних, архівних ресурсів та технологій

ORCiD

Google Scholar

Веремчук Олена Володимирівна

к. пед. наук, доцент кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                             Сфера наукових інтересів                                                                                                                                              Професійна культура фахівців документно-інформаційної сфери,                                                   документаційне забезпечення управлінської діяльності

ORCiD

Google Scholar

Моргун Алла Володимирівна

к.філол.н., доцент кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                             Сфера наукових інтересів                                                                                                Вплив культурних, соціокультурних та психокультурних факторів на міжкультурну комунікацію

ORCiD

Google Scholar

Попович Надія Ференцівна

к.філол.н., доцент кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                             Сфера наукових інтересів                                                                                                                               Культура усного й писемного мовлення майбутніх фахівців з інформаційної, бібліотечної                                                 та архівної справи, роль дитячих бібліотек у розвитку читацької самостійності дітей, функції дитячих бібліотек

Google Scholar

ORCiD

Головчук Оксана Василівна

канд.політ.наук, доц. кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                       Сфера наукових інтересів                                                                                                 Міжкультурна поведінка та стилі з погляду цінностей, стереотипів, соціальної ідентичності, приналежності до групи

Мовчан Катерина Миколаївна

ст. викладач кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                          Сфера наукових інтересів                                                                                            Бібліотекознавство та бібліографознавство

ORCiD

Google Scholar

Петрова Анна Валеріївна

асистент кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій

                                                                                              Сфера наукових інтересів                                                                                                Дослідження в галузі діловодства та інформаційної діяльності

СИЛАБУСИ

ОС “Молодший бакалавр”

ОС “Бакалавр”

 

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА Інформаційна, бібліотечна та архівна справа першого                                            (бакалаврського) рівня вищої освіти

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА Інформаційна, бібліотечна та архівна справа першого                                            (бакалаврського) рівня вищої освіти (оновлена)

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА Інформаційна, бібліотечна та архівна справа початкового                                                 (короткого циклу) рівня вищої освіти

ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

  1. 19.03.2021 – Онлайн обговорення змісту і структури ОПП “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” ОС Бакалавр із роботодавцями.
  2. 19.03.2021 – Онлайн обговорення змісту і структури ОПП “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” ОС Молодший бакалавр із роботодавцями.
  3. 21.02.2023 – Онлайн обговорення змісту і структури ОПП “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” ОС Бакалавр із роботодавцями.
  4. 21.02.2023 – Онлайн обговорення змісту і структури ОПП “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” ОС Молодший бакалавр із роботодавцями.

ГОСТЬОВІ ТА ВІДКРИТІ ЛЕКЦІЇ, ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ, БАТЛИ, ТРЕНІНГИ, ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГ, КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

  1. 23.03.2023 – Онлайн-платформа UKRAINE GLOBAL FACULTY: “Golden ages: what can we learn from their rise and fall” – Йохан Норберг
  2. 29.03.2023 – Гостьова лекція: “МИСТЕЦТВО В СИСТЕМІ КУЛЬТУРИ”
  3. 11.04.2023 – Онлайн-платформа UKRAINE GLOBAL FACULTY: “Entrepreneurial communications”– Felix Litvinsky
  4. 25.04.2023 – Гостьова лекція: “АРХІТЕКТУРА – ІСТОРИЧНИЙ ВИД МИСТЕЦТВА”
  5. 04.05.2023 – Онлайн-платформа UKRAINE GLOBAL FACULTY: “МАЙСТЕРНЯ. Як використовувати ІІ” – Майкл Патсан
  6. 06.05.2023 – Тренінг на тему: «Про ґендер простою мовою»
  7. 19.05.2023 – Участь у батлі: “УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА: ОБЕРІГ, МИСТЕЦТВО, КУЛЬТУРНИЙ КОД”
  8. 13.06.2023 “ОБЕРІГ ДЛЯ ВОЇНА”
  9. 12.09.2023 презентація книги «Почесні громадяни міста Мукачева»
  10. 05.10.2023 відкрита лекція з навчальної дисципліни “Теорія і практика референтської діяльності” доцента кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій Веремчук О.В. 
  11. 12.10.2023 презентація книги “Закарпатський церковний спів”
  12. 18.10.2023 Всесвітній день цукерок
  13. 23.10.2023 – Культурно-просвітницький захід у музеї прикладного мистецтва Закарпаття
  14. 21.11.2023 – Захід присвячений дню гідності та свободи
  15. 04.12.2023 – День Святого Миколая

 

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

ЗДОБУВАЧІ

Моя професія – спеціаліст інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Дорогі майбутні випускники! У глобальному інформаційному просторі, який ґрунтується на комп’ютерних мережах і цифрових технологіях дуже важливим є опанування новою спеціальністю з інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

“Чому я вибрав саме таку спеціальність?” – міркує здобувач вищої освіти 3-го курсу Марк Бузаші – “А тому, що вона нова, сучасна і в майбутньому дасть мені можливість займати різноманітні посади, пов’язані зі сферою інформаційної діяльності, як-то: менеджер інформації, менеджер з добору, забезпечення і використання персоналу, керівник підрозділу кадрів, референт; організатор справочинства”.

 

Марк Бузаші 3 курс спец. ІБАС

“На сьогоднішній день, я навчаюсь на двох спеціальностях:  “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” та “Англійська філологія”  – продовжує нашу розмову Віталіна Семенчук –  “З кожним роком я все більше і більше розумію на скільки важливими є вибрані мною спеціальності в майбутньому. Адже, суспільство досягає широкого успіху в інформаційній сфері, інформація переповнює світ, тому необхідні фахівці, які зможуть якісно та ефективно переробляти, оновлювати, редагувати та аналізувати подану інформацію. Щодо другої спеціальності, вона також відіграє важливу роль тому, що англійська мова – всесвітня мова, без якої важко буде презентувати та розуміти інформацію навколо нас”.

Віталіна Семенчук 3 курс спец. ІБАС

“Чому я три роки назад прийшла на навчання в Мукачівський державний університет і обрала саме цю спеціальність?” – ділиться з нами здобувачка вищої освіти 3-го курсу Софія Гасуляк –  “Я звичайно, погоджуюсь з тим, що майбутня професія сучасна. Але як на мене, фахівці з архівної чи бібліотечної справи не мають часових чи просторових рамок. Ці  професії одні із найстаріших на Землі. Одночасно в сучасній бібліотеці чи архіві використовується новітні інформаційні технології, які дозволяють розширити і часові і просторові рамки. І це мені надзвичайно цікаво!”

Софія Гасуляк 3 курс спец. ІБАС

“Наша спеціальність унікальна тим, що дає фахові знання і професійну підготовку, що стануть у нагоді у багатьох сучасних сферах суспільної діяльності, зокрема у сфері інформаційної культури” – говорить здобувачка вищої освіти 2 курсу Анастасія Желобанова.

Анастасія Желобанова 2 курс спец. ІБАС

 

 

 

“В Мукачівському державному університеті є дуже багато різних та цікавих спеціальностей, але, як на мене, то однією з найкращих є спеціальність 029 Інформаційна бібліотечна, та архівна справа” – продовжує здобувачка вищої освіти 2 курсу Анна-Марія Химинець. – “Коли я вирішила вступати до університету, то відразу знала, яку спеціальність я оберу. Адже, спеціальність “Інформаційна бібліотечна, та архівна справа” є дуже сучасною, цікавою та затребуваною як в Україні, так і за кордоном. Навчаючись на цій спеціальності, я переконалася, що в Мукачівському державному університеті є багато  професійних викладачів віданих своїй справі. Я ні хвилини не шкодую, що обрала саме цю спеціальність”.

Анна Марія Химинець 2 курс спец. ІБАС

Отже , хто володіє інформацією, той володіє світом. Згідні! Тоді вам до нас!

РОБОТОДАВЦІ

Директор ЦБС – Хруник Мирослава Василівна

Юридична адреса: вул. Духновича,1

телефон.:+38031312-10-30.
e-mail: mukachevobibl@gmail.comБлог: http://muklib.blogspot.com

До складу ЦБС входять: центральна бібліотека імені Олександра Духновича,  міська бібліотека для дітей та 15 бібліотек-філій сіл Мукачівської міської територіальної громади.

Мукачівська міська бібліотека – одна з найстаріших публічних бібліотек в області – заснована у 1929 році. Для кількох поколінь мукачівців вона є центром інтелектуального спілкування, змістовного дозвілля, актуальної інформації, словом, місцем, де знаходить поживу розум і серце.

Колектив центральної бібліотеки складають професіонали, які стовідсотково мають фахову бібліотечну освіту та намагаються на високому рівні тримати сучасний імідж установи.

Станом на 01.01.2022р. фонд ЦБС налічує 186736 примірників документів. Бібліотеки ЦБС обслуговують 18230 користувачів протягом року.

Відповідаючи на вимогу часу, наша книгозбірня намагається постійно впроваджувати інновації, поєднуючи їх з набутими традиціями. Центральні бібліотеки мають вільну зону WiFi для своїх користувачів, інтернет-центр, технічні засоби для проведення презентацій, переглядів фільмів тощо. Проте, через недостатню забезпеченість сучасними ПК та відсутність спеціального програмного забезпечення, на жаль, бібліотечні процеси ще не автоматизовані. З 2007 року, наша бібліотека працює з демоверсією системи ІРБІС. Єдине, що маємо на сьогодні –  це електронна база даних. Загальна кількість МFN В АРМ «Каталогізатор» станом на 1.01.2022р. становить 14084 записи.

Центральні бібліотеки є методичним центром не лише для бібліотек-філій системи територіальної громади, а й для публічних бібліотек району. До горезвісних подій (COVID, війна), на базі центральних бібліотек проводилися навчання директорів публічних бібліотек області, за досвідом приїжджали колегиз інших бібліотек систем і відомств.

Бібліотека завжди була в авангарді подій, які відбувалися на загальнодержавному та регіональному рівні. Невід’ємною частиною сьогодення бібліотеки є проведення різноманітних творчих акцій, зустрічей та презентацій.

«Шановні майбутні випускники шкіл!  Обирайте спеціальність                                                «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»!

Шановні здобувачі та випускники спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Мукачівського державного університету!

На Вас чекають бібліотеки-філії сіл  Мукачівської міської територіальної громади!»

 

 

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Дорогі випускники шкіл! Сьогодні на часі в нашій державі є багато важливих питань. Одне з таких питань – державна політика з питань культури та туризму.

Закарпаття завжди приваблювало туристів з різних куточків України та зарубіжжя. Як зберегти пам’ятки на території регіону, розвивати мистецькі промисли, пропагувати художню самодіяльність, захистити об’єкти культурної спадщини від загрози знищення? Саме такими питаннями займається відділ культури та молодіжної політики управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради.

Я, Дулова Аліса Генадіївна, випускниця Мукачівського державного університету спеціальності інформаційна, бібліотечна та архівна справа сьогодні працюю діловодом відділу культури та молодіжної політики управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради. Мої обов‘язки: обробка вхідної та вихідної документації; створення листів різного виду і  характеру, наказів; робота з документами в програмі ДОКПРОФ. Кожен документ створюється в цій програмі, направляється на підписання (цифровий підпис) ознайомлення до адресатів, та зберігається в ній. Повністю електронна документація, кожен документ створений або сканований за інші роки можна знайти в програмі; підготовка до нарад, зустрічей; робота в програмі Argis (нанесення всіх закладів культури та їх філій на мапу Мукачівської ТГ та інше) для ознайомлення громадян із закладами, їх чисельністю, кількістю працівників, характером роботи.

Якщо Вас це хвилює і Ви хотіли би обрати майбутню професію, приходьте на навчання в МДУ на спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»!

Чекаємо Вас в нашому університеті!

 

УСПІХИ ТА ДОСЯГНЕННЯ

ЗДОБУВАЧКА ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЛІДЕРКА МУКАЧІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У кожному навчальному закладі є особливі здобувачі вищої освіти, які виділяються своїми навчальними досягненнями, активною життєвою позицією та внеском у громадське життя. Софія Гасуляк одна з таких –  успішна, креативна, краща в університеті. Навчається на 3 курсі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа».

У 2022/2023 н. р. отримувала стипендію Верховної Ради за свою навчальну та громадську діяльність.

У 2023/2024 н .р. отримуватиме високу відзнаку від самого Президента.

З самого початку її навчання в університеті вона виявила свою неабияку наполегливість та старанність у навчанні. Її академічні досягнення постійно знаходяться на вищому рівні, і одночасно вона завжди прагне удосконалювати їх. Софія приймає активну участь у флешмобах, турнірах, батлах, конкурсах, зокрема:

  • участь у інтелектуальному турнірі «Мова: моя, твоя, наша» у рамках місяця цифрової грамотності «DigitalMonth_2021»;
  • Всеукраїнському батлі «#Велесова ніч vs Halloween: руйнуємо стереотипи про свята» в межах Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності 29 жовтня 2021р.;
  • інтелектуальному студентському батлі #КОД СТУДЕНТА: пан або пропав» до Міжнародного дня студента у рамках #Digital Month 2021 17 листопада 2021р. де виборола 2 місце;
  • інтелектуальному студентському онлайн-турнірі «Українська вишиванка: оберіг, мистецтво, культурний код», 19 травня 2023р.;
  • участь у флешмобі «Люблю Україну» і т.д.

Софія приймає активну участь в науковій діяльності, – авторка біля 10 наукових публікацій в наукових збірниках.

Софія Гасуляк – яскравий приклад того, як успішна студентка може стати визнаною та нагородженою за свою навчальну та громадську діяльність. Її сильний академічний фундамент і прагнення до досягнення виняткових результатів неодмінно вплинули на отримання такої високої стипендії –Верховної Ради та Президента. Вона доводить, що кожен може стати успішним, якщо вкладати зусилля та визначити свої пріоритети.

Університетське співтовариство гуманітарного факультету гордиться своєю відмінною здобувачкою вищої освіти. Її приклад є гідним прикладом того, як розум, працьовитість та ентузіазм можуть зробити неможливе, а її успіх –  початком нових сходинок в житті.

Шановні абітурієнти, не втрачайте нагоди стати частиною захопливого світу студентського життя. Приєднуйтесь до нашої спеціальності “Інформаційна, бібліотечна, архівна справа” та будуйте майбутнє, яке стане частиною історії нашої непереможної України. Започаткуйте свою кар’єру в Мукачівському державному університеті, де ви будете не тільки власником знань, але й посередником між суспільством і цінною інформацією.

Разом ми створимо майбутнє, де кожна людина має можливість досягти свого потенціалу завдяки наполегливій праці!

This post is also available in: enEnglish